اسباب کشی بدون به هم ریختگی

به هم ریختگی های خانه هنگام اسباب کشی و آشفتگی هنگام بسته بندی اقلام ریز و درشت که همیشه درگیر آن هستید یکی از سردر گمی های همیشگی هنگام اسباب کشی است. که  می توانید با کنار گذاشتن اشتباهاتی که در ادامه این مطلب ذکر می کنیم تا حدی از این مشکل رها شوید و سر و سامانی به کارتان دهید و یک اسباب کشی آسان را تجربه کنید.

اولین اشتباه که همه مرتکب می شوند فکر نکردن در رابطه با چگونگی استفاده از فضاهای موجود و چگونگی چینش وسایل از قبل از جا بجایی است. که به سادگی می توانید با برنامه ریزی از چند روز قبل جهت سازمان دهی وسایل اقدام کنید.

وسایلی که برای مدت زیادی استفاده نشده اند زباله هستند.

مشکل بعدی تعداد زیاد وسایل بلا استفاده است که نمی توانید از آن ها دل بکنید. و دور بریزید اما اگر به اینکه کی و چقدر از این وسیله در سال گذشته استفاده کرده اید باعث می شود. بفهمید که فقط بار اضافه را در حال بردن به خانه جدیدتان هستید.

خرید تعداد زیادی کمد و دراور وقتی که از آن ها درست استفاده نمی کنید. خرید این وسایل به معنی مرتب شدن بیشتر خانه شما و جلو گیری از به هم ریختگی نیست. بلکه باید ابتدا از وسایل نظم دهنده موجودتان به خوبی استفاده کنید و بعد از احساس نیاز اقدام به خرید وسیله جدید کنید.

بهترین روش اسباب کشی انجام کار ها در همان موقع و اتمام کار است.

یکی دیگر از مشکلات خانه که باعث به هم ریختگی و شلوغی خانه در دراز مدت می شود. قرار دادن وسایل در جایی به عنوان محل موقت است. تا بعد برای آن ها جای خوب و دائمی پیدا کنید. اما به راحتی آن ها را در گیر و دار کار های اسباب کشی فراموش خواهید کرد. پس جای آن ها را سریعا پیدا کرده و به آنجا منتقل کنید.

گذاشتن وسایل در انباری به امید استفاده از آن ها این مشکل همیشگی افرادی است که انباری دارند. اگر سری به انباری آن ها بزنید با کوهی از وسایل بی مصرف که مدت هاست از آن ها استفاده نکرده اند مواجه خواهید شد. پس این عادت را کنار بگذارید و وسایلی را که بیش از یک سال استفاده نکرده اید دور بریزید.

و در آخر تقسیم کار بین تمام افراد و بهتر از آن گذاشتن مسئولیت اتاق هر فرد بر دوش خودش تا وسایل خود را خود بچیند. اینکار هم باعث کمتر خسته شدن یک فرد شده هم باعث می شود تا همه با دقت و سلیقه خود وسایل خود را بچینند. و همیشه فرد استفاده کننده بهتر می داند از کدام وسیله استفاده می کند. و کدام باید دور انداخته شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *