آینه

آینه‌ها مخصوصاً آینه‌های قدی و بزرگ در جابجایی و اسباب کشی ها بسیار حساس هستند. به‌ سلامت رساندن آن‌ها قطعاً از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. در این مطلب سعی نموده‌ایم اصلی‌ترین نکات و ترفندهای اسباب کشی و بسته بندی آینه‌ها را ذکر نماییم

اصلی‌ترین نکات در بسته بندی آینه‌ها:

برای بسته بندی آینه ها شما نیاز به مواد بسته بندی مناسب دارید. شما می‌توانید از جعبه‌های مقوایی مختلف یا جعبه‌های مخصوص آینه استفاده کنید. این جعبه ها که به صورت پالت های چوبی اما کاملا پوشیده هستند از آینه در مقابل هر جسمی محافظت می کنند و همچنین جلوی پیچ و تاب آینه و شکستگی بر اثر ارتعاش را نیز می گیرند. جهت پوشش آینه ها نیز از پلاستیک‌ها یا روکش‌های حباب‌دار یا پوشش‌هایی از پشم می‌توانید استفاده کنید. استفاده از هرکدام از این تجهیزات بستگی به‌ اندازه، شکل و قیمت آینه شما دارد.

آینه های کوچک

برای آینه‌های کوچک یا متوسط و یا قاب‌های عکسی که قیمت بالایی ندارند، می‌توانید از بسته بندی حباب‌دار استفاده کنید

دورتادور آینه را پلاستیک حباب دار بکشید حتماً از گوشه‌های آینه محافظت کنید گوشه‌ها را با یک‌لایه اضافه از پلاستیک حباب دار بپوشانید و آینه‌ها یا تصاویر را در یک کارتن بسته بندی قرار دهید حتما و حتما روی کارتن برچسب شکستنی بودن را به وضوح بنویسید.

آینه های بزرگ

آینه‌ها یا تصاویر بسیار بزرگ باید با استفاده از یک‌لایه اضافی از روکش‌های پشمی با روکش‌های حباب‌دار بسته بندی شوند. برای محافظت از گوشه‌ها می‌توانید از پوشش‌های مخصوص گوشه از جنس فوم استفاده کنید یا یک‌لایه اضافی از بسته بندی حباب‌دار را در گوشه‌ها اضافه کنید.

از پلاستیک حباب دار در بسته بندی عکس های چاپ شده روی چوب با سایز بزرگ نیز می توانید استفاده کنید تا خراش بر ندارند.

کمی خلاقیت برای هزینه اضافه نکردن

می‌توانید از جعبه مقوایی بزرگ استفاده کنید. برای ابعاد کارتن های خود میتوانید یک جعبه با ابعاد بزرگ‌ تر را از دو جعبه کوچک‌تر درست کنید. یا کارتن های بزرگ را بازکرده و آن‌ها را برش داده و دوباره به هم بچسبانید. و جعبه‌ای با اندازه آینه خود بسازید.

برای قرار دادن آینه‌های بزرگ داخل کارتن بسته بندی اثاثیه حتماً قسمت جلوی آینه را با نوارچسب به‌صورت ضربدری محکم کنید به‌این‌ترتیب در صورت شکستن آینه از ریختن قطعات شکسته داخل جعبه جلوگیری می‌کنید. توجه کنید که چسب را به‌صورت مستقیم روی خود آینه نچسبانید زیرا ممکن است اثر آن روی آینه باقی بماند. بهتر است چسب را روی پلاستیک های حباب دار بچسبانید.

وقتی آینه قیمتی است در خرید بسته بندی مناسب شک نکنید

برای بسته بندی آینه‌های قیمتی و یا قاب‌های باارزش یا برای اثاث کشی در مسافت‌های دور مانند جابجایی‌های بین شهری و بین کشوری بهتر است از جعبه‌های چوبی استفاده کنید. داخل این جعبه‌ها از پوشش مناسبی پوشیده شده است که محافظت بسیار خوبی از آینه گران‌قیمت شما به عمل می‌آورد البته این جعبه‌ها می‌تواند بسیار گران تمام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *