اسباب کشی

شروع بسته بندی

برای شروع بسته بندی وسایل برای اسباب کشی ابتدا وسایل خود را در دسته های جداگانه دسته بندی کنید و سعی کنید وسایلی را که ممکن است به هم آسیب برسانند در بسته بندی های جدا قرار دهید همچنین وسایل شکننده را جدا و در بسته هایی کنار هم و حتما روی آنها شکننده بودنشان را بنویسید

در هنگام اسباب کشی مهمترین نکته این است که تمام وسایل مهم بسته بندی شده باشند پس مقدار زیادی چسب پهن خریداری کنید وسایل خود را در کارتن های بزرگ و محکم بچینید به صورتی که جایی برای حرکت نداشته باشند و بین وسایل را هم در صورت داشتن پارچه های مستعمل از آن پر کنید و اگر نه میتوانید از کارتن نیز استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید کارتن ها قدرت زیادی برای دفع ضربه ندارند و اگر می خواهید می توانید با کمی خرج اضافه نایلون های حباب داری یا فوم های نازک خریداری کنید این روش مرقوم به صرفه نیست اما تضمین کننده سلامتی وسایل گران قیمت شما است.

وسایل سنگین

حالا که تمام وسایل خرده ریز خود را بسته بندی کرده اید نوبت به وسایل بزرگتر میرسد تلویزیون اگر هنوز کارتن بسته بندی آن موجود است بهترین وسیله برای حمل آن است. اگر نه از کارتن های بزرگ و مقدار زیادی یونولیت استفاده کنید آینه را هم در یک لایه کامل از یونولیت بچینید و از وسیله محکمی برای جلوگیری از تاب برداشتن و شکستن آن در حین حمل استفاده کنید بعضی از میز های تلویزیون قابل از هم باز شدن را دارند با این کار می توانید به راحتی و در کمترین جا آن را بسته بندی کنید و حتما به خاطر داشته باشید که از مراحل باز کردن آن عکس بگیرید زیرا همیشه باز کردن یک وسیله ساده تر از بستن دوباره آن است. اما اگر این قابلیت را ندارد حتما گوشه های آن را با کارتن یا پارچه بپوشانید تا ضربه باعث خرابی نشود.

تشک ها وسیله خوبی برای جلوگیری از تکان خوردن وسایل در پشت ماشین حمل و نقل اسباب و اثاثیه است مهمترین نکته در جا به جایی وسایل بزرگ خانه نحوه چیدمان آنها در ماشین است زیرا در صورت گذاشتن یک وسیله کوچک و ضعیف در کنار وسیله ای بزرگ و سنگین با یک تکان هر قدر کوچک به وسیله ضعیف آسیب وارد می شود.

نحوه چینش وسایل در ماشین باربری در هنگام اسباب کشی بسیار مهم است.

وسایل بسیار بزرگی مثل بوفه که پر از شیشه و آینه هستند را حتما کاملا یا از شیشه و آینه خالی کنید یا اگر قابل باز شدن نیستند آنها را کاملا در برابر ضربه عایق کنید و به یاد داشته باشید که اگر بوفه از جنس چوب ضعیف و یا مقدار بسیار کمی از آن برای اتصال قسمتهای مختلف استفاده کرده باشد باید بوفه را برای جلوگیری پیچ و تاب نیز مقاوم کنید. به همین دلیل ما توصیه میکنم که از شرکت های حمل و نقل معتبر و دارای نیروی ماهر با امکانات کافی برای اسباب کشی امن وسایل ارزشمندتان استفاده کنید. و همچنین مطمئن شوید که تمام اسباب و اثاثیه شما تحت بیمه هستند که شرکت های معتبر حتما از این مزیت بهره میبرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *