حمل بار

رانندگان چه وظایفی نسبت به شما و بارهای شما دارند.این وظایف در هنگام حمل بار و جابجایی اثاثیه چیست مسائل مهمی که شرکت‌های باربری و مشتریان این شرکت‌ها باید به آن توجه داشته باشند. رانندگان وظیفه مهم حمل بار را برعهده دارند و انتخاب یک راننده آگاه , وظیفه‌ شناس و متعهد کمک بزرگی برای اسباب ‌کشی بی دردسر و بدون آسیب و با آرامش به شمار می‌رود. در مقالات قبلی درباره موضوعاتی که به بسته بندی بهتر اثاثیه و اسباب‌ کشی آسان‌تر مرتبط می‌شد مفصل صحبت کردیم.

در این مقاله قصد داریم شما را با وظایف یک راننده ماشین باربری آشنا کنیم.

در هنگام حمل بار و بارگیری وظایف رانندگان چیست؟

همان‌طور که می‌دانید انتخاب ماشین حمل بار اهمیت زیادی در موفقیت اثاث‌کشی و ایمنی بار دارد همین‌طور نوع بسته‌بندی وسایل که با توجه به نوع اثاثیه انجام می‌شود پس حتما پیش از انجام عملیات بارگیری شرکت‌های باربری را از نوع وسایلی که قرار است جابجا شوند مطلع نمایید. اینکار باعث می شود رانندگان در انتقال بار بدانند چه چیزی را جابجا می‌کنند.

تا با توجه به آن:

نحوه بارگیری و حمل بار و تخلیه بار بهتری داشته باشند.

نحوه بارگیری

رانندگان در هنگام بارگیری باید با دقت و با اطلاع دقیق از نوع بار مهار بار را انجام دهند تا حفظ ایمنی بار به خوبی انجام شود. اگر وسایل شما حساس و شکننده‌اند حتماً راننده را در جریان بگذارید تا در زمان بارگیری توجه بیشتری به این مسئله داشته باشد و در جابجایی بار با احتیاط بیشتری انجام شود. از دیگر وظایف رانندگان این است که پس از قرار گرفتن کامل بار راننده یک بار دیگر بار را کاملاً بازیینی می‌کند و تسمه‌ها , طناب‌ها و زنجیرها و کلیه اتصالات را بررسی کرده و از استحکام آن‌ها اطمینان حاصل کند.

در هنگام حمل و انتقال بار وظایف رانندگان چیست؟

از مهمترین وظایف رانندگان در مسیر های طولانی این است که در طول مسیر به‌ صورت مرتب و پس از طی حداکثر ۸۰ کیلومتر بار و سیستم مهار آن را کنترل نماید و در صورت لزوم سیستم مهار بار را دوباره تنظیم کند. همچنین بار روی حرکت و ترمز گیری وسیله نقلیه تاثیر گذار است پس رانندگان باید در انتقال بار به مسائلی که روی وسیله نقلیه از نظر وزن , اندازه , شکل , توزیع وزنی و حجمی تغییر ایجاد می‌کند توجه کاملی در طول مسیر داشته باشند. هرگونه انحراف و نشست بار در طول مسیر می‌تواند باربندها را شل کند. بنابراین بررسی سیستم مهار بار در طول مسیر اهمیت زیادی دارد.

در هنگام تخلیه بار وظایف رانندگان چیست؟

پس از رسیدن به مقصد اکنون نوبت به تخلیه بار است. در اینجا است که بسته‌بندی درست وسایل اهمیت خود را نشان می دهد. رانندگان پس از رسیدن به مقصد باید در جای امن و مناسبی توقف نماید و پیش از باز کردن سیستم مهار و باربندها از سلامت و امنیت بار مطمئن شوند. در این زمان راننده و شاگرد وی باید در محل امنی قرار بگیرند و اقدام به باز کردن سیستم مهار بار نمایند. اگر باربندها و اتصالات در شرایط مناسبی نبودند پیش از باز کردن باید تدابیر امنیتی مناسبی به‌کاربرده شود.

اگر در زمان بارگیری چیدمان اثاثیه به ‌درستی داخل کامیون انجام شده باشد و اتصالات مهار بار نیز به‌ درستی بسته‌ شده باشند و در طول مسیر نیز راننده کلیه نکات ایمنی را رعایت کرده و مرتباً بار و سیستم مهار آن را کنترل نموده باشد در زمان تخلیه بار مشکلات بسیار کمتر خواهند شد و این عمل به‌خوبی انجام می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *