اثاثیه منزل

بعد از تمام زحمات جمع کردن اثاثیه منزل و تمیز کردن آن ها و حمل آن ها به خانه جدید هنوز وقت استراحت نرسیده است. حالا باید تمام وسایل را از بسته بندی باز کرده و در محلی مناسب خود قرار دهید یا اگر میخواهید دکوراسیون خانه را تغییر دهید. باید با آزمون و خطا جای زیبایی برای آن ها پیدا کنید.

باز هم با ما همراه باشید تا به شما نکات و اصولی را برای کمک به چیدمان راحت تر و سریع تر اثاثیه منزلتان به شما آموزش بدهیم امیدواریم که این نکات باری از روی دوش شما در این کار سخت بر دارد.

اول چیدمان اثاثیه بزرگ

برای چیدمان اثاثیه ابتدا از وسایل سنگین و بزرگ شروع کنید. اینها وسایلی هستند که معمولا جای مشخصی دارند و شما به سادگی می توانید آنها را در جای خود قرار داده و به دنبال چیدمان سایر وسایل باشید. پس ابتدا یخچال و لباسشویی و ماشین ظرفشویی و مبلمان و سرویس خواب و بوفه و کمد ها را به جاهای مشخص آن در آشپزخانه , اتاق خواب یا سالن پذیرایی منتقل کنید. و آنها را در جای خود قرار دهید.

حالا کار سنگین انجام شده است اما هنوز اثاثیه منزل زیادی باقی مانده است.

بهتر است قبل از اینکه وسایل خود را به خانه جدید بیاورید یک بار از آن با نیت اینکه جای وسایل بزرگ را مشخص کنید. و همچنین با همسر خود برای چیدن زیبا تر وسایل همفکری کنید از خانه بازدید کنید. اینگونه در روز اسباب کشی دیگر لازم نیست با عجله جایی برای وسایل مشخص کنید و می توانید به راحتی وسایل بزرگ را به جای مشخص خود هدایت کنید. و نیازی به جا به جایی دوباره نخواهد بود.

برچسب کارتن ها

حالا اهمیت برچسب گذاری روی کارتن ها مشخص می شود تا بدانید هر کارتن مربوط به کدام بخش از خانه است. به این ترتیب می توانید در روز جابجایی هر کارتن را به محل مخصوص خود ببرید و اگر فرصت باز کردن آن را ندارید بگذارید کارتن در گوشه ای امن بماند تا در فرصت مناسب تری به سراغ آن بروید.

چیدمان اثاثیه در زمان مناسب برای باز کردن کارتن ها به خود فرصت بدهید. لزومی ندارد تمامی کارتن ها را در بدو ورود به خانه جدید باز کنید.

کارتن های حجیم تر و بزرگتر در اولویت قرار دارند سپس نوبت به کارتن های کوچکتر و غیر ضروری تر در چیدمان اثاثیه می رسد.

اعضای خانواده

برای باز کردن کارتن ها و چیدمان اثاثیه منزل از اعضای خانواده کمک بگیرید. به این ترتیب هر فرد وظیفه دارد تا کارتن وسایل مربوط به اتاق خود را بردارد. و به خود اتاق خود ببرد و آنها را باز کند. و کار چیدمان اثاثیه و وسایل شخصی خود را خودش انجام دهد. چین وسایل اتاق اعضای خانواده به عهده خودشان است . اینگونه هم به حریم شخصی آن ها احترام گذاشته اید هم باری از روی دوشتان برداشته شده است. و می توانید به راحتی وسایل دیگر قسمت های خانه را بچینید.

برای سادگی در این کار هنگام بسته بندی وسایل می توانید جعبه های ضروری تر را علامت گذاری کنید. اینگونه می توانید سر حوصله به سراغ وسایل غیر ضروی تر بروید.

به کسانی که در چین اثاثیه منزل به شما کمک می کنند محل قرار گیری قسمت هایی را که به عهده آن ها گذاشته اید بگویید تا از دوباره کاری جلو گیری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *