اسباب کشی بدون حشرات

اسباب کشی به خانه جدید تحولی بزرگ و خوب برای خانواده ها است و معمولا با خوشحالی و خوشی است اما همیشه چیزی برای از بین بردن این خوشی وجود دارد. یکی از بد ترین های این عوامل دیدن حشرات موذی در خانه جدید است. و بد تر از آن بردن این حشرات از خانه قدیم به خانه جدید است. کما اینکه بعضی اوقات خانواده ها چنان از این حشرات متنفر هستند که یکی از دلایل اسباب کشی آنها این حشرات موذی است. حالا فرض کنید بعد از آمدن به خانه جدید یکی از کارتن های خود را باز کنید و تعداد زیادی سوسک از آن خارج شود.

پس با ما همراه باشید تا به شما روش مقابله با این موجودات منزجر کننده را آموزش دهیم.

ابتدا تمیز کردن اثاثیه پیش از بسته‌بندی

وقتی در حال اسباب کشی به خانه جدید هستید مطمئنا تمام وسایل را گرد گیری می کنید اما این موضوع کافی نیست بعضی از وسایل باید شسته شوند. بعضی از حشرات روی سطوحی که در جای تاریکی قرار دارند تخم گذاری می کنند و این تخم ها بسیار ریز هستند و به صورت لکه دیده می شوند. و البته بعضی اوقات خیلی محکم هم می چسبند پس باید به خوبی شسته شوند. پس راهکار خوب برای جلوگیری از بردن بیشتر این حشرات و تخم هایشان به خانه جدید شستن وسایل است مخصوصا وسایل که در جای تاریک قرار دارند. و در صورت لزوم از حشره ‌کش‌ها استفاده  کنید.

سم ‌پاشی خانه جدید

حتی اگر احتمال وجود حشرات در خانه جدید را نمی‌دهید بهتر است پیش از حمل اثاثیه به آنجا منزل جدیدتان را خوب سم پاشی کنید. این کار را چند روز قبل از ورود به خانه انجام دهید سپس تمامی درب‌ها را ببندید و آنجا را ترک کنید و دو سه روز بعد برای تمیز کردن خانه به آنجا بیایید تا حشره‌کش‌ها تأثیر خود را به‌ جای بگذارند و تمامی حشرات موذی از بین بروند. اینگونه دیگر بوی مواد شیمیایی و سموم باعث ناراحتی شما نمی‌شوند.

تعمیرات خانه جدید بغیر از اینکه باعث زیبایی خانه خواهد شد یک مظیت دیگر نیز دارد که باعث می شود ترک ها و سوراخ هایی که محل زندگیه جانوران موذی است بسته شده و راه ورود آن ها گرفته شود.

خانه جدید را حتما نظافت کنید چون باینکه خانه سم پاشی شده است اما هنوز تخم حشرات در خانه وجود دارد پس خانه را با شوینده مناسبی حتما تمیز کنید.

چگونگی جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید

نظافت و رعایت نکات بهداشتی یکی از موارد مهم در جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید به شمار می‌رود. اگر بخشی از خانه محل تجمع آلودگی‌ها و یا زباله‌هاست حتماً پیش از ورود به خانه آن را برطرف کنید ممکن است در نزدیکی خانه شما چنین مکانی وجود داشته باشد قبل از ورود به خانه و جابجایی اسباب منزل به آنجا این مشکل را برطرف کنید چنین مشکلی می‌تواند در درازمدت روی بهداشت و سلامت اعضای خانواده‌تان اثرگذار باشد.

 رطوبت در هر بخش از خانه باعث تجمع حشرات و جانوران موذی می‌شود به همین دلیل برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید بهتر است پیش از انجام باربری وسایل حتماً نسبت به رفع رطوبت بخش‌های مختلف خانه اقدام نمایید. اگر به‌تنهایی نمی‌توانید این کار را انجام دهید حتماً با یک متخصص مشورت نمایید. استفاده از درزگیر درب و پنجره یک راهکار ساده دیگر برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *