چینش اثاثیه

چیدمان یا چینش اثاثیه منزل در ماشین باربری یکی از مواردی است که باید در اسباب کشی ها بسیار مورد توجه قرار گیرد. یکی از نکات ایمنی در زمان جابجایی وسایل توسط ماشین ها و کامیون های حمل اثاثیه نحوه چیدمان درست آنها است. اگر وسایل و اثاثیه شما در زمان بارگیری به درستی داخل کامیون ها چیده نشوند حتی اگر خوب بسته بندی شوند امکان ندارد سالم به مقصد برسند اگر وسیله نقلیه مناسبی برای این کار انتخاب کرده اید تا حدود زیادی به موفقیت نزدیک شده اید اکنون نوبت آن است که وسایل تان را به درستی بار ماشین نمایید تا به سلامتی بتوانید آن را به خانه جدید انتقال دهید.

توجه نمایید اگر بسته بندی اثاثیه را به خوبی انجام دهید و هر وسیله را به روش مناسب خود بسته بندی کنید چینش آنها در ماشین باریری ساده تر و احتمال حرکت آنها کمتر می شود.

ابتدا چیدن وسایل سنگین

پس از یک بسته بندی خوب و مناسب اکنون نوبت آن است که وسایل تان را داخل ماشین اسباب کشی بارگیری نمایید. نکته مهم در این مورد شروع کار با چینش اثاثیه سنگین منزل است. زمانی که جای وسایل سنگین داخل ماشین باربری مشخص شود وسایل کم وزن تر به سادگی می تواند جای خود را پیدا کند. اگر بسته بندی وسایل تان را به خوبی انجام داده باشید نباید در این مرحله با مشکل خاصی مواجه شوید.

ابتدا با سنگین ترین وسایل و بزرگترین از نظر حجم و اندازه شروع کنید. یخچال , مبلمان بزرگ , ماشین لباسشویی , سرویس چوبی و … وسایلی هستند که در اولویت قرار دارند. بهتر است قبل از رسیدن کامیون از اثاثیه شبیه به هم را در کنار هم قرار دهید تا چینش وسایل وقت زیادی از شما نگیرد.

نحوه چینش اثاثیه داخل کامیون

افتادن وسایل مشکلی است که به خاطر خالی بودن بیش از اندازه ماشین اتفاق می افتدو باعث خراب شدن و صدمه دیدن وسایل شما شود. زیرا اصولا فضای خالی میان اثاثیه باعث حرکت کردن و تکان خوردن وسایل می شود و احتمال آسیب را افزایش می دهد. از این رو چینش اثاثیه بسته بندی شده منزل باید به نحوی باشد که از فشردگی و یا فضای خالی میان آنها خبری نباشد. منظور از نبود فضای خالی در ماشین باربری این نیست که شما جعبه ها و کارتن های بسته بندی را تا سقف ماشین روی هم بچینید. این کار تخلیه وسایل را با مشکل مواجه می کند. و احتمال افتادن جعبه ها نیز زیاد است.

اولویت ها در چینش اثاثیه

اول وسایل سنگین را بار ماشین کنید این وسایل در انتهای ماشین باربری قرار می گیرند و پس از نوبت به وسایل بزرگ از نظر ابعاد و اندازه می رسد مثل سرویس چوبی و فرش در مرحله بعدی بزرگترین و سنگین ترین کارتن های بسته بندی شده را داخل ماشین قرار دهید. حالا جعبه های کوچکتر و سبک تر را قرار دهید. پس از چینش اثاثیه و تمامی کارتن ها نوبت به وسایل سبک تر و کم اهمیت تر می رسد.

توصیه می شود تا جایی که ممکن است وسایل تان را داخل کارتن یا جعبه بسته بندی کنید و از جابجایی وسایل بدون کارتن خودداری کنید. این کار سرعت عمل شما را افزایش می دهد و احتمال آسیب دیدن , گم شدن و یا سقوط وسایل را کاهش می دهد. موارد مهم و حساس مثل مدارک , اسناد و یا جواهرات و چیزهای با ارزش را نیز با ماشین شخصی خود انتقال دهید.

اگر مسافتی که بار شما قرار است حمل شود زیاد است یا در فصل بارانی سال هستید حتما از ماشین های مسقف استفاده کنید و وسایل را محکم در جای خود ببندید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *