جابجایی تلویزیون

امروزه جابجایی تلویزیون نسبت به سال‌های گذشته بسیار ساده ‌تر است زمانی که تلویزیون‌های قدیمی بزرگ و سنگین در خانه ها بود به دلیل حجم و وزن بسیار زیاد آن‌ها جابجایی آن‌ها خیلی سخت بود اما حالا با نازک شدن قطر تلویزیون‌ها و سبک شدن آن ها می توان به ‌راحتی در یک کامیون باربری یا حتی عقب خودرو آن ها را جابه جا کرد. با این ‌حال فقط به این خاطر که حرکت آن‌ها آسان‌تر شده است به این معنا نیست که آن‌ها کمتر آسیب‌ پذیر هستند. یک اشتباه که بسیاری از مردم هنگام حمل‌ونقل تلویزیون انجام می‌دهند این است که از آن‌ها محافظت نمی‌کنند. اغلب آسیب‌ها در پشت کامیون اثاث‌کشی برای این‌گونه لوازم حساس اتفاق می‌افتد.

اگر شما یک تلویزیون گران‌قیمت با صفحه‌نمایش بزرگ دارید بهتر است با ما همراه باشید تا روش حمل و نقل ایمن آن را فرا بگیرید.

دو اقدام مهم برای جابجایی تلویزیون لازم است که بدانید.

بهترین بسته بندی تلویزیون را انتخاب کنید

بهترین روش را جابجایی انتخاب کنید.

بسته بندی تلویزیون

ممکن است فکر کنید که چگونه یک تلویزیون صفحه ‌نمایش بزرگ را بسته بندی کنم هیچ جعبه‌ای به‌ اندازه کافی بزرگ نیست که بتوان آن را داخل آن جا داد پس شما هم مانند بسیاری از افراد تلویزیون را با پتو بپوشانید و امیدوار باشید که آسیبی به آن وارد نشود. اما این اشتباه بزرگی است که می‌کنید وقتی وسیله ای مثل آینه را جا به جا می کنید ممکن است ظربه ای به آن بخورد دو حالت شکستن یا نشکستن پیش بیاید اما در مورد تلویزیون با ضربه ای که زیاد محکم نیست باعث ایجاد پیکسلی مرده بر روی تلوزیون شود که تا ابد بر روی آن باقی خواهد ماند پس نیاز به محافظتی بیشتر از پیچیدن یک پتو دور آن در پشت ماشین باربری دارد.

یک بسته بندی خوب

چیزی که برای بسته بندی و جابجایی تلویزیون نیاز دارید بیش از چند پتو و پد است که می‌توانید از شرکت‌های بسته بندی لوازم منزل یا نمایندگی‌های مجاز خریداری کنید. شما باید به‌اندازه کافی از این پتوها و پدها برای پیچیدن دور تلویزیون داشته باشید و هر اینچ از آن را خوب پوشش دهید تا از وارد شدن هر نوع ضربه و شوک به آن تلویزیون جلوگیری شود.

و اگر تلوزیون بسیار گرانقیمت تر و بزرگتر از معمول دارید می توانید با خرید جعبه های مخصوص و بزرگ چوبی و استفاده از پد های چوبی و یونولیتی از آن محافظت مضاعف کنید. اما قیمت این جعبه ها مسئله ای است که باید در نظر داشت.

اما با یک خراش و یا ضربه به تلویزیون شما از این که مقداری پول بیشتر برای خرید یک جعبه مناسب خرج نکردید پشیمان خواهید شد این نوع جعبه ها با داشتن پدهایی که لبه های تلویزیون را میگیرند باعث میشوند که حتی با با برخورد یک جسم محکم به لایه بیرونی محافظ این ضربه به تلویزیون منتقل نشود.

جابجایی تلویزیون

اکنون که تلویزیون به‌خوبی بسته بندی شده و امن است، آماده است تا از هر نوع برخوردی که در ماشین اسباب کشی ممکن است رخ دهد، از تلویزیون محافظت کند، شما آماده هستید تا تلویزیون را حمل کرده و آن را بارگیری کنید

در حالی‌ که هیچ راهی مشخصی برای جابجایی تلویزیون و بارگذاری بهتر تلویزیون در کامیون اثاث کشی وجود ندارد چرا که هر تلویزیون به ‌طور متفاوتی طراحی‌شده و در اندازه‌های مختلف وجود دارد در اینجا برخی نکات کلی برای پیروی از آن در هنگام جابجایی تلویزیون وجود دارد:

کمک گرفتن برای جابجایی تلویزیون

همیشه اطمینان حاصل کنید که برای جابجایی تلویزیون کسی برای کمک در کنار شما هست. اگر شما در حال جابجایی تلویزیون با صفحه‌نمایش بزرگ با بیش از ۵۵ اینچ هستید شما احتمالاً نیاز به کمک برای حمل آن دارید. درحالی‌که وزن آن ممکن است برای شما بسیار زیاد باشد، اندازه آن نیز به‌گونه‌ای است که شما دست‌کم به یک نفر دیگر برای حمل آن نیاز دارید

استفاده از تجهیزات مناسب حمل تلویزیون

در صورت شک و تردید، برای حمل تلویزیون از یک چرخ باربری استفاده کنید. اگر حرکت و جابجایی دشوار است

برای مثال:

وجود فاصله زیاد از کامیون باربری برای بارگذاری تلویزیون یا عبور از پله‌های زیاد برای رسیدن به درب خروج در اسباب کشی تلویزیون راهروهای باریک که اجازه عبور آسان تلویزیون‌های بزرگ را به شما نمی‌دهند استفاده از چرخ باربری هوشمندانه‌ترین راه برای اطمینان از ایمنی در هنگام جابجایی تلویزیون و محافظت بیشتر از آن است.

نقطه امن در ماشین باربری

اطمینان حاصل کنید که تلویزیون را در یک مکان امن در کامیون قرار می‌دهید، پیدا کردن چنین مکانی نیاز به برنامه‌ریزی و تمرکز دارد.

صفحه‌های نمایش تلویزیون‌ها بسیار حساس هستند. بنابراین شما نباید تلویزیون خود را در:

نزدیکی لبه ‌ها وگوشه‌ های تیز و نزدیک اجسام سنگین قرار دهید. و یا اشیای سنگین روی آن بگذارید. قرار دادن آن بالای وسایل دیگر نیز امکان سقوط تلویزیون را به دنبال دارد. جایی که احتمال افتادن چیزی روی آن باشد نیز برای تلویزیون شما خطرناک است.

همچنین اگر تلویزیون شما خیلی بزرگ نیست از خودروی شخصی برای انتقال آن استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *